زبان فارسی
返回

首页

A+ A A-

返回

نشست خبري فيلم‌های «اینجا» و «تهران، شهر عشق» در نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم پکن

2019-04-17 18:36:27

به گزارش رادیوی بین‌المللی چین، روز چهارشنبه ۲۸ فروردین (۱۷ آوریل) نشست خبری فیلم‌های «ایرو» (اینجا) به کارگردانی هادی محقق و «تهران، شهر عشق» به کارگردانی علی جابرانصاری با حضور عوامل دو فیلم در سالن اجتماعات «هتل پکن» شهر پکن برگزار شد.

در نشست خبری فیلم «ایرو» رضا محقق، تهیه کننده فیلم گفت: فیلم به زبان لری منطقه دژکوه در استان کهگیلویه و بویراحمد ساخته شده است. دلیل اصلی انتخاب این منطقه هم این بوده که زادگاه کارگردان است و اتفاقی که در فیلم می‌بینیم در دل همین منطقه شکل گرفته و داستان‌های مشابه با آن زیاد است.

او همچنین گفت که در این فیلم سعی شده است واقعیت بدون کمترین تغییر به تصویر کشیده شود و ببیننده زندگی شخصیت اصلی فیلم و آنچه که در درون او می‌گذرد را بدون کوچک‌ترین دخالت و به واقعی‌ترین شکل ممکن ببیند.

پس از آن نیز در نشست خبری فیلم «تهران، شهر عشق»، عوامل فیلم به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ دادند. مریم نجفی، نویسنده و تهیه‌کننده مشترک فیلم در پاسخ به پرسشی به روی آوردن روزافزون جوانان چینی به اینترنت برای یافتن عشق در زندگی گفت که این مساله تنها محدود به چین، ایران و یا یک کشور خاص نیست و در همه جای جهان دیده می‌شود. او در ادامه افزود: درست است که کاربران می‌توانند در فضای مجازی خود را به شکل دیگری در بیاورند و یکدیگر بفریبند ولی در نهایت همه به دنبال یک رابطه حقیقی و انسانی هستند.

فروغ قجابگلی، بازیگر نقش مینا در این فیلم نیز در پاسخ به پرسشی در‌ مورد تناقضات این شخصیت در برخورد با عشق و نحوه رسیدن به نقش گفت که خود نیز در زندگی با همین تنقضات روبه‌رو است و با مطالعه خودش و دیگر کسانی که با همین مشکل روبه‌رو هستند و کمک کارگردان، نویسنده و عوامل فیلم نقش مینا را اجرا کند.

نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم پکن از ۲۴ تا ۳۱ فروردین (۱۳ تا ۲۰ آوریل) با حضور مجید مجیدی به عنوان داور و فیلم‌های «ایرو» و «تهران، شهر عشق» در بخش مسابقه تیان تان (معبد آسمان) برگزار می‌شود. فیلم «آن سوی ابرها» آخرین ساخته مجید مجیدی نیز در این جشنواره برای نخستین بار در چین به نمایش درآمد.

نشست خبري فيلم‌های «اینجا» و «تهران، شهر عشق» در نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم پکن

نشست خبري فيلم‌های «اینجا» و «تهران، شهر عشق» در نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم پکن